اخبار کارآفرینی

رسته های اولویت دار تسهیلات توسعه اشتغال روستایی

طرح کارانه اشتغال جوانان (کاج)

فهرست رسته های در اولویت برنامه اشتغال فراگیر

مرکز رشد و شتاب‌دهی کسب و کار زنان در استان‌ها ایجاد می‌شود

فهمیه فرهمندپور در همایش تبیین نقش بانوان در اقتصاد مقاومتی استان سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری، گفت: بسیاری از زنان انگیزه ورود به کسب و کار را دارند، اما اطلاعات کافی در این زمینه ندارند و به همین منظور مرکز رشد و شتاب دهی کسب و کار زنان در همه استان ها باید راه اندازی شود.

بانک اطلاعاتی کسب وکارهای نوپا ایجاد شد/ شناسایی ۹۳۰ استارتاپ

شهلا اصولی، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مرکز توانمندسازی و تسهیل گری فعالیت کسب و کارهای نوپای سازمان فناوری اطلاعات ایران، از اقدام برای اجرای طرح بانک اطلاعاتی استارتاپ ها خبر داد و گفت: این بانک اطلاعاتی با مشارکت بازیگران زیست‌بوم کسب‌وکارهای نوپا در حال تکمیل است.

اولین مرکز شتابدهی کسب و کار فناوری اطلاعات افتتاح شد

اولین مرکز شتابدهی کسب و کار فناوری اطلاعات با عنوان «همراه‌وس» با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گشایش یافت.

برای شرکت‌های دانش بنیان نوپا؛ رویداد سرمایه پذیری هوشمند برگزار می شود

رویداد سرمایه پذیری هوشمند» برای شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا توسط مرکز فن بازار ملی ایران با طرح احصای فرصت‌های سرمایه‌گذاری فناورانه برگزار می‌شود.

رتبه ۱۴ ایران در کارآفرینی بین ۱۵ کشور منطقه

 پریسا ریاحی، مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به جایگاه چهاردهم ایران در بین 15 کشور منطقه ی خاورمیانه و افریقا در بحث کارآفرینی که در گزارش پایش و بهبود نظام کارآفرینی بر مبنای چارچوب g.e.i و توسط معاونت توسعه و کارآفرینی وزارت کار تدوین شده است گفت: این گزارش اولین گزارش کارآفرینی است که در آن بحث فردی و انگیزشی در جامعه تا زمان شروع بکار و رشد فعالیت های کارآفرینی در ایران مورد بررسی قرار گرفته است.

کاهش رتبه فضای کسب و کار را نمی‌توان توجیه کرد

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور در نشست بررسی و عملکرد اقتصاد مقاومتی با انتقاد از وضعیت فضای کسب و کار کشور اظهار کرد: بهبود فضای کسب و کار برای ما امسال مهم بود، اما تنزل جایگاه داشتیم که با هیچ چیزی نمی‌توان توجیه کرد.