ایده های کارآفرینی

از حس خوب عروسک‌های پارچه‌ای تا رسیدن به جریان‌های درآمدی

یادم می‌آید وقتی به مدرسه می‌رفتم،‌ درست کردن کاردستی و عروسک‌سازی با تکه‌ پارچه‌های به جا مانده از خیاطی مادرم بهترین سرگرمی‌ اوقات فراغتم بود. عروسک‌هایم را با کمترین هزینه ولی با ذوق و اشتیاق بسیار می‌ساختم. پارچه و کامواهای رنگی و دکمه‌های براق روی لباس عروسک‌هایم حس تازگی و نشاط کودکانه را حتی در بزرگ‌ترها زنده می‌کرد. وقتی با بچه‌های فامیل دور هم جمع می‌شدیم، با عروسک‌ها در دنیای پر از خیال کودکانه‌مان تا دوردست‌ها سفر می‌کردیم.

بسته بندی فتیر اراک یک فرصت بی نظیر کسب و کار و اشتغالزایی

 استان مركزی نه تنها در زمینه صنعت، بلكه در كشاورزی و تولید مواد غذایی نیز سرآمد است.
در این استان محصولات مختلفی وجود دارد كه از جمله می‌توان به فتیر اشاره كرد؛ محصولی بین نان و شیرینی كه به اندازه‌های کوچک در تنور پخته می‌شود و گاهی شیره انگور یا خرده قند نیز به خمیر آن اضافه می‌شود، البته این نان بیشتر برای زمستان یا نوروز تهیه می‌شد که سال‌هاست مردم در تمام ایام سال از آن مصرف می‌کنند.

معرفی شغل؛ از صفر تا صد پرورش «بوقلمون»

هر موقع سراغ پرورش طیور می‌رویم، سریع پرورش مرغ و مهظرغداری‌ها به ذهنمان می‌رسد. این در حالی است که حیوانات دیگری هستند که ازلحاظ خاصیت به‌مراتب از گوشت مرغ بهتر هستند و شاید فقط در شوخی‌های دوستانه از آن نام ببریم و نشانه‌ای برای پولدار بودن به‌حساب بیاوریم. «بوقلمون» حیوانی است پرسروصدا که برخلاف ظاهر پر شروشورش، بسیار احساساتی است.

ایده پرورش گوسفند رومانوف

گوسفند رومانوف جز به صرفه ترین و بهترین گوسفندان گله گوشتی است.

پرورش مرغ محلی (پرورش مرغ بومی) با حداقل امکانات ، سرمایه کم و درآمد ماهیانه ۳ میلیون تومان

در این قسمت قصد داریم یک کار خانگی را برایتان شرح دهیم که از درآمد خوبی برخوردار است. و کار زیاد سختی هم نیست.

پرورش مرغ بومی برخلاف طیور صنعتی از بازده اقتصادی زیادی برخوردار است. پرورش طیور صنعتی با نوسانات قیمت تخم مرغ و گوشت مرغ در بازار کنونی صرفه اقتصادی ندارد . و اکثر مرغداران چه در پرورش مرغ گوشتی و چه در پرورش مرغ تخمگذار صنعتی با ضرر های بسیاری روبرو شده اند. و در برخی از استانها بیش از ۵۰ درصد مرغداریها تعطیل شده اند.